Blog
Czy korzystanie z komory normobarycznej jest bezpieczne?
Komora normobaryczna to urządzenie, które zdobywa coraz większą popularność wśród sportowców, osób dbających o zdrowie oraz pacjentów rehabilitacyjnych. Czy jednak korzystanie z niej jest całkowicie bezpieczne? Przeanalizujmy zagadnienie z uwzględnieniem badań naukowych oraz opinii specjalistów.
Komora hiperbaryczna a normbaryczna - różnice
Komory hiperbaryczne oraz normobaryczne są urządzeniami, które z pozoru są do siebie podobne, przez co są ze sobą mylone. Jednak należy zaznaczyć, że mają zupełnie inne zastosowania i funkcje. Czym się one od siebie różnią? W jakim celu można je zastosować?
Jakie ciśnienie panuje w komorze normbarycznej?
W ostatnich latach coraz większą uwagę zwraca się na niekonwencjonalne metody leczenia i rehabilitacji, które mają na celu poprawę jakości życia pacjentów. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest terapia w komorze normobarycznej. Polega ona na korzystaniu ze zwiększonego ciśnienia atmosferycznego, które wpływa korzystnie na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jakie ciśnienie jest w tego typu komorze?
Dlaczego warto skorzystać z terapii normobarycznej?
Jednym z rodzajów terapii, polegającym na niwelowaniu pewnych dolegliwości za pomocą tlenu, jest terapia normobaryczna. Odbywa się ona w specjalnych komorach ciśnieniowych. Przeczytaj, jakie korzyści dla swojego samopoczucia możesz dzięki niej osiągnąć.
Na czym polega terapia normobaryczna?
Z roku na rok wzrasta zainteresowanie tlenoterapią normobaryczną. Dzięki niej możesz zadbać o swoje zdrowie poprzez dostarczenie do organizmu ważnych pierwiastków, jakie są niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania. Przeczytaj, co to terapia normobaryczna i jakie efekty przynosi.
Jakie są wskazania do terapii normobarycznej?
Terapia normobaryczna to innowacyjna terapia w komorze, w której panują warunki do oddychania optymalną mieszanką tlenu, dwutlenku węgla i wodoru. Inaczej jest w przypadku terapii hiperbarycznej, gdzie oddychamy czystym tlenem i to pod znacznie wyższym ciśnieniem. Terapia normobaryczna, nazywana często w skrócie normobarią, została opracowana przez dr. Jana Pokrywkę. Jakie są wskazania do terapii normobarycznej? Komu szczególnie jest polecana?
Jak działa komora normobaryczna?
Korzystanie z komory normobarycznej przynosi naprawdę cenne efekty. Nazwa komory, w której można odbywać bardzo korzystne dla naszego zdrowia terapie oddechowe, pochodzi od medycznego terminu normobarii, który oznacza ciśnienie atmosferyczne przyjmujące wartości między hiperbarią, a hypobarią. Ciśnienie w komorze normobarycznej to konkretnie 1500 hPa. Jak komora normobaryczna działa na nasze zdrowie?
Czym jest komora normobaryczna?
Terapia oddechowa w komorach normobarycznych to wciąż dość mało znany sposób na zadbanie o swoje zdrowie. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej, czym jest komora normobaryczna, opisując, jakie konkretnie parametry atmosfery utrzymują się wewnątrz i jak są one zmodyfikowane w stosunku do parametrów ziemskiej atmosfery. Postaramy się również wyjaśnić, dlaczego sama duża podaż tlenu niekoniecznie regeneruje organizm.